Puchar Polski Juniorów i Seniorów w Sumo

W niedzielę 5.12 w Krotoszynie odbył się Puchar Polski Juniorów i Seniorów w Sumo w którym wzięli udział reprezentanci Klubu Judo Shamo Ełk.

W gr

W grupie juniorów w kategorii 80 kg startowali Dawid Rafałowski zdobył złoto  i Rafał Butyński, który wywalczył medal brązowy

Regulamin sportowy PZSumo na tej rangi zawodów pozwala walczyć także jedną kategorię wagową wyżej i nasi juniorzy spróbowali swoich sił w wadze 90kg. W niej na podium zamienili się miejscami Rafał wywalczył medal złoty , a Dawid brązowy

W grupie juniorów Rafał stoczył łącznie 10 walk, Dawid 9 pojedynków a do tego startowali jeszce w seniorach. Tam byli poza podium ale przewalczyli po kolejnych 6 potyczek.

Turnieje te zaliczane są do rankingu na rok 2022. Walczymy o kadrę narodową juniorów i wyjazd na Mistrzostwa Europy w 2022.

W grupie seniorów w dwóch kategoriach wystartował Jakub Makal i wywalczył dwa medale brązowe  Kuba rywalizował w wagach 70kg i 77kg